Oyun Oyna - En Güzel Oyunlar ile Oyunlar1
Oyunlar1   |   Rix Oyun   |   Oyun Skor

 

Son zamanlarda akıllı telefon kullanıcılarının müthiş bir ilgi gösterdiği oyunların başında gelen Flappy Bird hakkında sizlere bazı taktikler ve ipuçları vereceğiz. Eğer siz de bu oyunu oynuyor ve oyunda yüksek skorlar yapmayı amaçlıyorsanız bu yazımız tam size göre. Bilindiği gibi Flappy Bird Oynayan insanlar sadece tek bir hamleyle sınırlandırılmıştır ve ilk bakışta oyun çok kolay gözükse de aslında insanları çılgına çevirecek kadar zor ve bir o kadar da eğlencelidir.

Flappy Bird Oyununu ilk defa oynayan insanlar genellikle 1. veya 2. engelde takılmakta ve bu onları bir türlü oyunu bırakamama ve hırs yapmasına neden olmaktadır. Öncelikle Flappy Bird oyununun bir beceri oyunu olduğu unutulmamalıdır. Fakat Flappy Bird oyunlarında dikkat edilecek birkaç nokta bulunmaktadır ve bunlara dikkat ederek oynanırsa yüksek skorlar almak daha kolaylaşır.

Bu önemli noktalardan ilki hiç şüphesiz oyunun iyi bir telefon ya da iyi bir bilgisayarda oynanmasıdır. Çünkü oyun ilerledikçe kötü işlemciye sahip bir cihazda donmalar yaşanacaktır ayrıca yapacağınız hamleler kötü bir cihazda milisaniye aralıklarında olsa da sonradan işleme geçecektir. Flappy Bird Oyunlarını oynarken mümkünse oyunun sesini kısmanız gerekmektedir. Çünkü oyunu uzun sürelerde oynayan kişiler için oyun sesi bir süre sonra insanı germekte ve oyuna tam konsantre olmayı güçleştirmektedir. Bu yüzden Flappy Bird Oyunu oynarken mümkünse sevdiğiniz ve dikkatini dağıtmayan başka bir müzik dinlemelisiniz.

Flappy Bird Oyunu oynarken telefonunuzun donmaması açısında cihazınızda açık olan gereksiz uygulamaları kapatın. Ayrıca gelecek aramaların oyundaki ilerleyişinizi aksatmaması açısından telefonunuzu uçak moduna almanızda işinizi kolaylaştıracaktır. Flappy Bird Oyunları sonu gelmeyen oyunlar kategorisinde olduğundan yapılabilecek en yüksek skoru yapmak temel amaçlar arasındadır. Bu yüzden 30-40 gibi skor elde ettikten sonra oyuna yeniden başlıyormuş gibi düşünmek gerekmektedir. Yani 30’dan sonra yaptığınız skoru unutup en baştan 1-2-3 diye saymak çok daha iyi skorlar yapmanıza sebep olabilir.

Ayrıca Flappy Bird Oynarken sürekli olarak skor bölümüne bakmak dikkatimizi dağıtabilir ve yanmamıza neden olabilir. Bu yüzden mümkün olduğunca skor bölümüne bakmamaya gayret edilmeli veya skor bölümünün üstüne bir bant tarzı engelleyici çekerek orayı görmememizi sağlayabiliriz.