REKLAM

Agar.io

Agar.io Oyunu Oyna

Hakkında

Agar.io oyunu Agar olarak adlandırılan web tarayıcı tabanlı bir oyundur. Oyunda amacınız başka oyuncuların hücrelerini içinize çekerek, kendi hücre boyutunuzu artırmak olacaktır. Oyun basit olduğu kadar bağımlılık yaptığı da aşikar. Agar ismi bazı alglerin hücre duvarlarında bulunan bir maddenin adını alır.

Agar.io ne zaman çıktı?

Java script tabanlı oyun başlangıçta etki alanı adının altında 4chan  ( Video Oyunları ) kurulu bir kullanıcı tarafından oluşturuldu. Başka bir anonim Yazarın 28 Nisan günü lansmanının yapıldığı gün  oyun 4chan üzerinde paylaşıldıktan sonra dikkat çekmeye başladı . 3 Mayıs günü , oyun derhal onaylandı ve paylaşıma açıldı.

Agar.io nasıl oynanır?

Oyuncu boşluk çubuğuna basarak ya da virüslere çarparak küçük hücrelerin içine ayırabilirsiniz. Oyuncu aynı zamanda W tuşuna basarak diğer oyunculara kendi hücrenin kısımlarını paylaştırabilirsiniz.

Özel Skins

Oyuncular ( 8CH altında) Doge , Wojak , 4chan , 8chan ve 9gag dahil olmak üzere, takma ad olarak bazı gizli anahtar kelimeleri seçerek kendi hücrelerine bir skin uygulayabilirsiniz.

Oyun modları

11 Mayıs itibariyle yeni bir oyun modu eklendi. Teamplay modunda aynı renk hücreleri birbirini saramıyor ve oyuncu  üç gruba ayrılıyor. Bu modda üç takım kendi kitlesinin toplamını gösteren bir pasta grafik göze çarpıyor. Not: Özel deriler bu mod için devre dışı bırakıldı.

OYUNA BAŞLA
REKLAM
REKLAM