2 Kişilik Oyunlar

POPÜLER OYUNLAR
REKLAM
TÜM OYUNLAR

Minik Oyuncu’daki en popüler 2 Oyunculu Oyunlar nelerdir?

 1. Ateş ve Su Buz Devri
 2. İki Kişilik 4×4 Araba Yarışı
 3. Neşeli Dondurmalar 2
 4. Ateş ve Su 7
 5. Ateş ve Su 4
 6. Osuruk Kardeşler
 7. 2 Kişilik Şehir Yarışı
 8. Dört Kişilik Labirent
 9. Çılgın Dondurmalar
 10. 2 Kişilik Among Us

Telefonlarda ve tabletlerde oynanabilecek en iyi 2 Oyunculu Oyunlar hangileridir?

 1. Zoom-Be
 2. Keloğlan ve Cankız
 3. Ateş ve Su 2021
 4. Ateş ve Su 1
 5. Kedi Köpek Tartışması

2 Kişilik Oyunlar nedir & Nasıl Oynanır?

Oyunlar her daim hayatımızın parçası olmuştur. Bu bağlamda küçük büyük demeden her insanın hayatının her evresinde oynamaktan keyif aldığı ve vakit buldukça oynadığı oyunlar vardır. Kimisi küçük yaşlarda saklambaç ya da körebe ile başladığı oyun macerasına günümüz teknoloji çağında dijital oyunlar ile devam ederken kimi insanlar da iki kişi ile oynanabilen toplu oyunları sevdiği bir kişi ile oynamayı ve eğlenceyi paylaşmayı tercih ediyor.

Bildiğiniz üzere 2020 yılının başında dünyanın tamamını derinden etkileyen koronavirüs salgını, kişilerin yukarıda bahsi geçen oyun tercihlerini de etkiledi zira insanlar haftalarca evlerinde karantinada kaldılar ve bu bağlamda eğlence ihtiyaçlarını karşılamak için birçok farklı yola başvurdular. Bu yollardan birisi de hiç şüphesiz ki 2 kişilik oyunlar… İki kişilik oyunları oynayan kişi sayısı COVID 19 pandemi sürecinin başından bu yana gözle görülür bir şekilde arttı. Oynandıkça eğlenceli olduğu fark edilen iki kişilik oyunlara olan ilgi de aynı orantıda arttı ve bunun sonucu olarak bu oyunları oynayan insanlar, eğlencelerine yeni perspektifler katmak için yeni 2 kişilik oyun önerisi aramaya başladılar.

Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz Harika 2 Kişilik Oyunlar

Yukarıda bahsedildiği üzere pandemi sürecinin de etkisiyle insanlar eş dost ve arkadaşlarıyla daha çok iki kişilik oyun oynamaya başladı ve bunun sonucunda arkadaşlar ile 2 kişilik oyun oynamanın ne denli keyifli olduğunun farkında vardılar. Bu bağlamda bu oyunları oynayan birçok kişi arkadaşları ile oynayabileceği yeni iki kişilik oyunlar arıyor. İşte bu arayışa son verecek nitelikte olan oyunlar ya da bir başka deyişle arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz harika 2 kişilik oyunlar…

İsim Şehir: defterde oynanan 2 kişilik oyunlar denildiği zaman yıllardır akıllara gelen ilk oyun hiç şüphesiz ki isim şehir oyunu. Eminiz ki birçok insan bu oyunu ilk öğretim yıllarında okulda sıra arkadaşıyla oynadı ve oldukça da keyif aldı. Belki o günler geçmişte kaldı ancak arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz harika 2 kişilik oyunlar kapsamında “isim şehir” oyunu oynayarak alacağınız keyif hiçbir şekilde değişmedi. Oldukça pratik ve masrafsız şekilde arkadaşınızla her nerede olursanız olun oynayabileceğiniz isim şehir oyunu, arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz harika 2 kişilik oyunlar önerilerimizden sadece birisi…

XOX: Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz harika 2 kişilik oyunlar kapsamındaki bir diğer önerimiz için yine maziye gidiyoruz. Tıpkı isim şehir gibi okul yıllarında sıra arkadaşımız ile oynadığımız ve oldukça da keyif aldığımız bir başka oyun olan XOX, arkadaşınızla oynayabileceğiniz harika bir 2 kişilik oyundur. XOX oyunu kapsamında oyunculardan birisi sadece X öteki ise sadece O yapma hakkına sahiptir. 3×3, 4×4 ya da 5×5 gibi karesel alanda oynanan oyunda XXX ya da OOO üçlemesini yapan oyuncunun bir puan kazanmasına dayalı olan XOX, oldukça pratik bir şekilde oynanabilen ancak bir o kadar da keyif veren bir oyundur. Bu bağlamda arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz harika 2 kişilik oyunları sıralarken bu güzel oyunu atlamak olmazdı.

Evet Hayır: Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz harika 2 kişilik oyunlar kapsamındaki bir diğer oyunumuz da “evet hayır” isimli oyun. Oyun kapsamında iki kişi karşılıklı olarak çok seri şekilde soru cevap yaparlar. Sıra sıra soru sorulan ve soruya cevap verilen bu seri sekansta oyuncuların amacı rakibine evet ya da hayır dedirtebilmektir. Herhangi bir ekipmana ihtiyaç duyulmadan oynanabilen bu oyun oldukça keyifli bir oyundur ve arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz harika 2 kişilik oyunlar listesinde mutlaka üst sıralara yazılır.

Evde Oynanacak 2 Kişilik Oyunlar

Yazının başında bahsedildiği üzere 2 kişilik oyunların son aylarda bu denli popüler olmasının ana nedeni, tüm dünyada insanların pandemi süreci nedeniyle evde kalmasıdır. Bu bağlamda popüler olan oyunlar 2 kişilik oyunlardan ziyade evde oynanabilecek nitelikteki 2 kişilik oyunlardır. Tüm bu durumun bilincinde olan sizler için evde oynanabilecek nitelikteki 2 kişilik oyunları derledik. Aslında yukarıdaki “arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz harika 2 kişilik oyunlar” listesindeki oyunlar da bu listeye dahil edilebilir ancak bu listede daha çok kutu oyunlarına yer vereceğiz. İşte evde oynanabilecek nitelikteki 2 kişilik oyunlar…

Tabu XL: Sokaktan herhangi bir insan çevirecek olsak ve “hem eğlenceli hem de bilindik bir 2 kişilik birkaç kutu oyunu” söyleyin desek hiç şüphesiz söyleyeceği oyunlardan birisi de Tabu XL olurdu.

Televizyon yarışmalarında da sık sık gördüğümüz “anlat bakalım” formatının asıl orijini olan Tabu XL, evde 2 kişi ile ya da 2 kişilik gruplar ile oynayabileceğiniz güzel bir oyun.

Monopoly: Her ne kadar 6-7 kişi ile de oynanabilse de “evde oynanabilecek nitelikteki 2 kişilik oyunlar” listesinin olmazsa olmazı bir oyun daha vardır ki o da Monopoly’dir. Tipik bir emlak ticaret oyunu olan Monopoly’i arkadaşınızla beraber evde keyifle oynayabilirsiniz. Hem diğer oyuncunun hem de sizin eşit para ile başlayıp çeşitli yatırımlar ile tüm piyasaya hükmetmeye çalışacağınız eğlenceli bir oyun olan emlak ticaret oyunu Monopoly, evde oynanabilecek nitelikteki 2 kişilik oyunların en eğlencelilerinden birisidir.

Kelime Türetme: Evde oynanacak 2 kişilik oyunlardan bir diğeri de kelime türetmedir. Kelime türetme oyunu bir kutu oyunu değildir ve bu nedenden ötürü evin içinde dilediğiniz zaman oynayabileceğiniz 2 kişilik oyunlardandır.

Birçoğunuzun çocukluk yıllarında da sıkça oynadığı kelime türetme oyunu bir oyuncunun bir kelime söylemesi ile başlar. Oyuncunun söylediği kelimenin son harfi ile diğer oyuncu yeni bir kelime türetir. Bu döngü bir oyuncu takılana ya da aynı kelimeyi ikinci kez söyleyene kadar devam eder… Mantık olarak çok basit ancak bir o kadar da keyifli olan kelime türetme, evde oynanabilecek nitelikteki 2 kişilik oyunlardandır.

2 Kişilik Oyunları Kazanmak için Birlikte Oynayın

Fark etmişsinizdir ki yukarıda bahsi geçen tüm 2 kişilik oyunlar görece geleneksel oyunlardı. Yani yukarıdaki oyunlar ya isim şehir ve XOX gibi yılların oyunuydu ya da Monopoly ve Tabu gibi geleneksel kutu oyunlarıydı. Lakin bu oyunların yanı sıra kazanmak için 2 oyuncunun iş birliği ile oynanan oyunlar da var… Genellikle dijital platformlarda oynanan bu oyunlar, 2 oyuncunun da ortak bir amaç uğruna oynaması ve bu sonucunda beraber kazanması ya da kaybetmesi için oynanır. 2 kişilik oyunların klasik olanlarında bir kişi kazanırken öteki kaybediyor. Böylesi bir senaryo yerine 2 oyuncunun da kazandığı 2 kişilik oyunları oynayarak daha da eğlenebilirsiniz. Siz de bu nedenlerden ötürü 2 kişilik oyunları kazanmak için birlikte oynayın…

Minik Oyuncu’da En İyi İki Oyunculu Çevrimiçi Oyunları Bulun

Tüm bu 2 kişilik oyun türleri özetlenecek olursa pandemi sürecinde evde arkadaşınız ile oynayabileceğiniz birçok 2 kişilik oyun var ancak bir kişinin kazanıp bir kişinin kaybetmesindense beraber kazanmak için 2 kişilik çevrimiçi oyunlar oynayabilirsiniz. Minik Oyuncu, arkadaşınızla beraber evlerinizden oynayacağınız en iyi çevrimiçi oyunları oynamanıza olanak sağlar. Siz de arkadaşınızla beraber oynamak ve beraber kazanmak için Minik Oyuncu’da en iyi iki oyunculu çevrimiçi oyunları bulun…