OYUN OYNA - En güzel oyunlar MİNİK OYUNCU ile oynanır

Genel Açıklama

Arkadaşlarınız ile birlikte oynayabileceğiniz en güzel oyunlardan biri Ateş ve Su‘dur. Tek başınıza ilerleyemediğiniz oldukça başarılı bir oyun. Yer altında tehlikeli bir maceranın içine giriyorsunuz. Her yerde lavlar, tehlikeli tuzaklar sizin yaşamınızı tehdit ediyor. Bu engelleri aşarak bölümleri geçmeye çalışacaksınız. Yön tuşları ile hareket edip tehlikelerden kaçabilirsiniz. Aynı klavyeyi arkadaşınızla paylaşarak iki kişilik ateş ve su oyununu oynayabilirsiniz. Sürekli olarak yanan ateş su tuzaklarına girerse oyuna baştan başlayacaksınız. Su ise ateşe düşerse oyun baştan başlamak zorunda kalacaktır. Koordineli bir şekilde hareket etmelisiniz. Kilitli kapılardan tek başınıza geçemiyorsunuz. Arkadaşınızın yardımını almalısınız. O kapıyı açacak kolun üzerinde otururken siz de kapıdan geçeceksiniz. Geçtiğiniz kapıların az ilersinde bu kollardan bir tane daha olacaktır. Bu da arkadaşınızın sizi takip etmesi için kapıyı açık tutmanızı sağlayacaktır. Oyunda sürekli olarak yukarıya tırmanmaya çalışıyorsunuz. Her bölümde yeni tehlikeler sizi bekliyor. Arkadaşınızı çok iyi seçmelisiniz çünkü onun yapacağı bir hata sizi zor duruma düşürecektir.

Grafik ve Ses

Oyundaki grafikler flash oyunlar için oldukça yeterli. Basit bir arayüze sahip olmasına rağmen oyunun konusuyla oldukça bütünleşen bir görsel düzen oyunda sağlanmış durumda. Oyunun içinde kendinizi kaybedeceksiniz. Grafikleri oldukça kaliteli diyebiliriz ve bu vereceğimiz puanı yükseltecektir. Oyun müziğiise sizin tamamen oyuna odaklanmanıza sebep olacak kadar güzel seçilmiştir.

Zorluk Derecesi

Oyun oldukça zor. İlk bölümler size kolay gelsede ilerledikçe oyunun nasıl zor bir hale geleceğine şahit olacaksınız. Bölümleri geçerken çok dikkatli olmalısınız. En ufak bir dikkatsizliğinizde oyunu baştan oynamak zorunda kalabilirsiniz. Pratik yaptıkça daha iyi bir oyuncu olacaksınız. 2 kişilik bir oyun olduğu için de arkadaşınızın da kendisini geliştirmesi gerekiyor.

Oyun Türleri

Sayfadaki oyunların çoğu yukarı doğru tırmanmaya çalıştığınız tarzda yapılmıştır. Bunlardaki amaç yerin altındaki tehlikelerden hızlı bir şekilde ulaşmaktır. Alternatif oyunlardan birinde de tek amacınız kırmızı renkteki elmasları toplamak. Bir bölümdeki tüm elmasları toplaıdğınızda yeni bölüme geçebileceksiniz.

Ateş ve Su Nasıl Oynanır?

Oyun 2 kişilik olduğu için tek klavyeyi arkadaşınızla paylaşmalısınız. Oyunculardan biri yön tuşlarını kullanırken diğer oyuncu WASD tuşları ile karaktere yön verebilir.