REKLAM

Tetranoid.io

Tetranoid.io Oyunu Oyna

Tetranoid.io, klasik Arkanoid oyunlarına yeni bir soluk getiriyor. Tekerleği yeniden icat etmek ve her şeyi sıfırdan inşa etmek yerine, orijinal mekaniği alır ve onları 4 ile çarpar. Sonuç olarak, aynı oyun alanında yoğun savaşlarda birbiriyle yarışan dört oyuncunuz var: her birinin kendine ait top ve raket, gelen topları saptırabilir ve onları rakiplere fırlatabilir. Klasik atari oyununu tamamen yeni bir şekilde deneyimlemeye hazır mısınız? Hemen şimdi çevrimiçi Tetranoid.io oynamaya başlayın veya daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız okumaya devam edin!

Bu oyunda raketinizin üzerine yerleştirilmiş blokları ortadan kaldırmak zorunda değilsiniz, ancak ekrandaki diğer üç oyuncuyu ortadan kaldırmanız gerekiyor. Bu nasıl yapılır? Rakiplerinizin hedeflerine temas etmesini sağlamak için topunuzu vurmaya çalışın. Her oyuncunun üç canı vardır, bu yüzden dört toptan birinin hedefinize üç kez temas etmesine izin verirseniz oyunu kaybedersiniz.

Oyuncu, ekranın altındaki yatay bir platformu (kürek) sola ve sağa hareket ettirerek kontrol eder; Amaç, fırlatılabilen ve ardından kürekle yön değiştirebilen topla vurarak tepedeki blokları yok etmektir. Bazı bloklar aynı anda kırılırken, diğerleri birkaç vuruştan sonra kırılır. Başka bir uyarı daha var: Eğer oyuncu topu saptırmayı başaramazsa ve top ekranın alt sınırının ötesine geçerse, bir can kaybederler.

Kontroller tam olarak beklediğiniz gibi çalışır: raketi sola ve sağa hareket ettirmek için farenizi hareket ettirebilir veya A ve D’ye (alternatif olarak ok tuşları) basabilirsiniz. Top otomatik olarak yön değiştirir, sadece yörüngeyi tahmin etmeniz ve konumu buna göre ayarlamanız gerekir.

OYUNA BAŞLA
REKLAM
REKLAM