Kafa Topu

POPÜLER OYUNLAR
REKLAM
TÜM OYUNLAR

Genel Açıklama

Kafa topu oyunları 2012 yılında çıkmaya başlamıştır. İlk oyunun tüm dünyada çok sevilmesi sebebiyle kısa sürede oyunun çeşitli versiyonları hazırlanıp yayına alınmıştır. Bu oyunun en büyük özelliği oynanabilirliğinin çok iyi seviyede olmasıdır. Gol atmak ne çok zor ne çok kolaydır ve oyunu oynadıkça refkekslerinizle beraber başarılarınızı geliştirebilirsiniz.

Görüntü kalitesi olarak basit bir arayüz seçimi yapıldığı için puanımızı kırıyoruz. Bu kalitedeki bir oyun için çok daha başarılı grafikler hazırlanabilirdi. Muhtemelen daha iyi görüntü kalitesindeki versiyon için 3D Kafa Topu oyununun çıkışını beklemek zorunda kalacağız. Bu sayfadaki oyunların altında versiyon açıklamalarını okuyabilirsiniz. O açıklamalarda kafa topu oyununun içeriğinde ne olduğu yazıyor. Oyunun hangi ligte geçtiğini anlayabilir, kaç kişilik oynandığını yine bu açıklamadan anlayabilirsiniz. Sürekli futbol versiyonunu oynamaktan sıkılanlar veya futbolu sevmeyenler için farklı spor dallarındaki kafa topu versiyonlarını yine bu sayfadan bulabilirsiniz. Şimdilik sadece tenis ve basketbol sporları için hazırlanan versiyonlar mevcut. Kafa topu oyun serisi sayfasını sürekli takip ederseniz yeni çıkacak olan oyunlardan da anında haberdar olabilirsiniz. Çünkü her organizasyon için her an yeni bir oyun üretilebiliyor. Örneğin şu sıralarda oyunun dünya kupası versiyonları teker teker yayınlanmaya başladı. Brezilya 2014 dünya kupasında forma giyecek olan dünya yıldızları ile yeni oyunlar sayesinde kafa topu oynayabilirsiniz. Bu oyuncuların arasında Ronaldo, Messi, Neymar ve Ronaldino gibi onlarca futbolcu bulunuyor. Tabiki de dünya yıldızı olan bu oyuncular ile kafa topu oynamak çok daha keyifli. Hatta bu oyuncuların kalitesinin yüksekliği oyuna da yansımış durumda. Yıldız futbolcular rakibiniz olduğunda bunu daha iyi anlayacaksınız. Onları mağlup etmek neredeyse imkansız.

Bu oyunu ne kadar sık oynarsanız kendinizi o kadar fazla geliştirmiş olursunuz. Uzun süre oynadıktan sonra rakibin yapacağı hamleleri önceden kestirebiliyorsunuz. Bu da size hızlı hareket edip gol yapma şansı verecektir. Dosya boyutu çok yüksek olmadığı için hem yüklenme işlemi sırasında uzun süre beklemenize gerek kalmayacaktır hem de internet kotanızı doldurmayacaktır. Oyunların bazılarında 2 kişilik oynama olanağınızda bulunuyor. Sürekli bilgisayara karşı oynamaktan sıkıldıysanız hemen bir arkadaşınızı çağırabilirsiniz. Biz bu oyunu genel olarak çok seviyoruz ve oynamadığımız gün neredeyse yok diyebiliriz.

Yaş Kısıtlaması

Herhangi bir yaş kısıtlaması bulunmuyor. Spor içerikli bir oyun olduğu için 7’den 70’e herkes rahat bir şekilde oynayabilir.

Oyunlara Giriş

Oyun yüklendikten sonra büyük bir Play tuşu göreceksiniz. Oynamaya başlamadan önce bu tuşun üzerindeki ek özelliklere göz atabilirsiniz. Burada oyun içinde karşınıza çıkabilecek olan süprizlerin ne işe yaradığı anlatılıyor. Daha sonra Play tuşuna basarak oyunun menüsüne girebilirsiniz. New Game tuşuna basarak yeni bir oyun oluşturabilirsiniz. Continue Game tuşuna basarsanız daha önce oynadığınız oyunda kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. 2 kişilik özelliği bulunan oyunlarda ise 2 Player tuşuna basıp oyunu başlatabilirsiniz.
Hareket Etme: Yön Tuşları (2 kişilik versiyonda arkadaşınız WASD tuşları ile oynayabilir). 
Şut Çekme: Boşluk Tuşu

Oyun İpuçları

Puan usulü versiyonlarda beraberlik bile sizin için çok değerli olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak risk almamalısınız. Zaman kısıtlı kafa topu oyunu versiyonlarında gözünüzün sürekli olarak yukardaki saniyede olması gerekiyor. Gerideyken maçın nasıl bittiğini anlamayabilirsiniz.