REKLAM

Super Mario Bros

Super Mario Bros Oyunu Oyna

Hafıza şeridine bir adım atın ve klasik oyunun tadını çıkarın! Maceracı tesisatçı olarak oynayın ve prensesi Super Mario Bros’ta kurtarmak için Bowser’ı alın. Platformdan platforma atlayın, düşmanları ezin ve Princess Toadstool’u kurtarma görevinizde çeşitli güçlendirmeler alın!

Super Mario Bros., 1980’lerde Nintendo Entertainment System’da yaratılan ve piyasaya sürülen en popüler Mario oyunlarından biridir. 1985’te yayınlanan bu oyun, aşağılık bir kertenkele kralı tarafından kaçırılan Prensesi kurtarmaya çalışan Mario ve kardeşi Luigi’yi ve Dinozor Diyarı’nı tekrar ele geçirmek isteyen Bowser’ı yenmeyi deniyor. Super Mario Bros. tüm zamanların en çok satan video oyunuydu ve birçok devam filmi, spin-off ve ROM hack’lerini ortaya çıkardı.

Super Mario Bros Nasıl Oynanır?

Ok tuşları ile hareket ediyorsunuz ve yukarı ile zıplıyorsunuz. Yaratıklardan kaçının, böylece size dokunmasınlar ya da kafalarının üzerinden atlayıp onları öldürebilirsiniz ki bu size ekstra puan kazandıracaktır. Her seviyenin bitiş çizgisine giderken, olabildiğince çok jeton toplamaya çalışın. Ayrıca, herhangi bir engele dikkat edin ve size farklı şekillerde yardımcı olacaklarından mantarları da almaya çalışın. Sınırlı sayıda canınız var, bu yüzden dikkatli olun. Hepinize iyi şanslar!

OYUNA BAŞLA
REKLAM
REKLAM