REKLAM

Miniblox.io

Miniblox.io Oyunu Oyna

Miniblox.io, yaratıcılığınızı artırmak için mini bloklarla oynayabileceğiniz çok oyunculu bir sanal alan oyunudur. Parkur haritalarını, hayatta kalma haritalarını ve diğer mini oyun haritalarını keşfedebilirsiniz. Her harita kendine has özelliklerle birlikte gelir. Hepsini deneyin ve favorinizi bulun.

Hatta diğer çevrimiçi oyuncuları köprüden düşürmeye çalışarak onlarla düello bile yapabilirsiniz! Minecraft gibi olan bu oyunu çok seveceksiniz. 🧱

Miniblox io Nasıl Oynanır

Her sandbox oyunu gibi Miniblox io’yu oynamak da tamamen yaratıcılığınıza kalmış. Oyun, her haritada çeşitli açık dünyalar sunuyor ve oyun deneyiminizi bu dünyalarda yaratacaksınız. Hayatta Kalma ve Hayatta Kalma (Envanter Tut) haritalarında doğada hayatta kalıyorsunuz. Creative ve Superflat haritalarda hayal gücünüzü kullanarak birçok öğeyle kendi dünyanızı yaratabilirsiniz. Ek olarak iki parkur haritası vardır: Jump Parkour ve Spiral Parkour. Bu haritalar, uzun sıçramalar yapmanız ve dolambaçlı yollardaki engellerden kaçınmanız gerektiğinde sizi zorlar.

Üretimin Kralı Olun: Sandbox Worlds

Hayatta Kalma ve Hayatta Kalma (Envanter Tut) haritalarında vahşi doğada hayatta kalacaksınız. Kaynakları toplayın ve işçiliğe başlayın. Karakteriniz zamanla aç olacağından etlerini toplamak için tavuk, domuz ve koyun avlamanız gerekiyor. Tavuk tüylerini ve koyun derilerini toplamak da faydalı olabilir. Yeşil canavarlarla karşılaşacaksınız ve size saldırıp zarar verebilirler. Onlardan mümkün olduğu kadar kaçının. Haritalarda gölleri ve sulak alanları görebilirsiniz. Ancak akıntıya kapılabileceğiniz için üzerlerinde ilerlerken dikkatli olun. Akıntı sizi istemediğiniz yerlere götürebilir. Oyun bu haritalarda hayatta kalma deneyimi sunduğu için karakterinizin sağlık ve açlık durumunu barlardan takip edin. Ekranın sağ alt kısmında çubukları görebilirsiniz.

Hayal Gücünüz Çılgına Dönsün: Yaratıcılık Haritaları
Creative ve Superflat haritalarında en çok ihtiyacınız olacak şey yaratıcılığınızdır. Bu modlar, sonsuz öğe seçenekleriyle kendi dünyanızı yaratmanıza olanak tanır. Öğeleri aramak için E tuşuna dokunun. Kalasları, çeşitli değerli taşlardan oluşan cevherleri, farklı ağaç türlerine ait kütükleri ve fidanları göreceksiniz. Ve keşfedilecek daha birçok şey. Kullanmak istediğiniz öğeyi seçin ve kullanabilmek ve oluşturabilmek için envanterinize ekleyin.

Reflekslerinizi Geliştirin: Parkur Haritaları
Oyunda iki farklı parkur haritası bulacaksınız: Jump Parkour ve Spiral Parkour. Spiral yollar arasında hareket etmek için uzun atlamalar yapmanız ve birçok bloğun üstesinden gelmeniz gerekeceğinden, karakter kontrol becerilerinize meydan okuyacaklar. İlerlemenizi kaydetmek için altın kontrol noktalarına ulaşmayı unutmayın.

Bloklara Mini Bir Mola Verin: Mini Oyunlar
Diğer oyuncularla savaşmak için birçok harita bulabilirsiniz. Yakın dövüş için bir bıçağınız ve uzaktan saldırı için bir yayınız olacak. Ayrıca Köprü Düellolarında iki yakayı birbirine bağlayan kırmızı ve mavi köprüler üzerinde de düello yapabilirsiniz. Rakibinizi köprüden düşürün. Öfkeli oyuncular arasında hayatta kalmaya çalışın!

Kontroller

Seçenekler menüsünden kontrolleri değiştirebilirsiniz. Varsayılan kontroller aşağıdaki gibidir:

 • Hareket etmek için WASD tuşlarını kullanın.
 • Zıplamak için Space tuşunu kullanın.
 • Çömelmek için Sol CTRL tuşuna basın.
 • Hızlı koşmak için Sol Shift tuşunu kullanın.
 • Gizlice girmek için Sol Alt tuşuna basın.
 • Oyuncuları listelemek için Sekme tuşuna basın.
 • Sohbeti açmak için Enter tuşuna basın.
 • Komutu açmak için Eğik Çizgiyi kullanın.
 • Seçilen öğeleri bırakmak için Q tuşunu kullanın.
 • Envanteri açmak/kapatmak için E tuşuna basın.
 • Kısayol çubuğu yuvaları arasında geçiş yapmak için 1-9 sayı tuşlarını kullanın.
OYUNA BAŞLA
REKLAM
REKLAM