REKLAM

Roblox

Roblox Oyunu Oyna

Roblox, çok sayıda sürükleyici ve eğlenceli oyun içeren bir MMO oyun oluşturma platformudur. Çeşitli oyunları keşfedin ve favorilerinizi bulun! Kendi oyunlarınızı ücretsiz olarak oluşturmayı ve kodlamayı da öğrenebilirsiniz. Roblox, topluluğunun hayal gücünü ve yaratıcılığını geliştirir, bu yüzden katılın! Her yaş için uygundur.

Roblox, FPS, RPG veya oynamayı tercih ettiğiniz yarış oyunları olsun, hayal edebileceğiniz her tür oyunu içerir. Roblox’ta seçenekler sınırsızdır. Kendi oyunlarınızı yapmak istiyorsanız ücretsiz Roblox stüdyosunu kullanarak benzersiz mekanikleri, hedefleri ve karakterleri olan bir Roblox dünyası kurabilir ve kodlayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla nasıl oyun oluşturacağınızı ve onları nasıl oynayacağınızı öğrenmek için mükemmel bir yaratıcı platformdur. Roblox’ta milyonlarca oyun var. En popüler olanları oynayabilir veya sunulan çeşitli oyunları daha derinlemesine keşfedebilirsiniz.

Roblox topluluğu, 100 milyondan fazla aktif kullanıcıyla çok geniştir. Arkadaşlarınızla mesajlaşarak sohbet edebilir ve dilediğiniz sanal dünyada onlarla buluşabilirsiniz. Çapraz platform olduğu için dünyanın her yerinden milyonlarca kişiyle oynayabilirsiniz.

Ayrıca gelişen bir geliştirme topluluğu ve kendi Roblox oyunlarınızı nasıl yapacağınızı öğrenmenize yardımcı olacak bir dizi çevrimiçi öğretici var! Roblox Studio’ya göz atın, ücretsizdir ve hafif bir kodlama dili olan Roblox Lua’yı kullanarak kendi dünyanızı modellemek ve kodlamak için kullanabilirsiniz.

Özellikleri

  • Her türden seçebileceğiniz milyonlarca oyun
  • Herhangi bir oyun platformu üzerinden arkadaşlarınızla sohbet edin ve buluşun
  • Kendi Roblox oyunlarınızı sıfırdan ücretsiz olarak geliştirin
  • Devasa aktif oyun ve geliştirme topluluğu

Yayın tarihi

Eylül 2006

Geliştirici

Roblox Corporation, Roblox’u geliştirdi.

Platformlar

Roblox tamamen platformlar arasıdır ve bilgisayarlarda, mobil cihazlarda, Xbox One’da veya VR kulaklıklarda oynanabilir.

OYUNA BAŞLA
REKLAM
REKLAM