REKLAM

İl Bulma

İl Bulma Oyunu Oyna

81 ilin haritadaki yerini ezberlemek oldukça iyi bir şeydir ancak Türk illerini öğrenirken, bazıları Afyonkarahisar, Gümüşhane, Zonguldak gibi aldatıcı isimlerle 81’in hepsini hafızaya almak imkansız bir görev gibi görünebilir. Bu harita testi size yardımcı olabilir.

Türkiye’nin Avrupa kısmı, eski Bizans Rumlarının “kırk kilise” dedikleri bir yer olan Kırklareli’yi içerir. Türkiye’nin Karadeniz kıyılarının en kuzey ucunda yer alan Sinop, 2.500 yılı aşkın bir süre boyunca Yunanlılar, Romalılar ve Türkler tarafından yerleşti. Türkiye’nin illeri hakkında daha ilginç gerçekleri bulup bulamayacağınıza bakın. Her ayrıntı, bu sınav oyunuyla birlikte Türk illerini ezberlemeyi çok daha kolay hale getiren bir bağlantı kurmaya yardımcı olabilir.

İl Bulma oyunu, dünyayı keşfetmenize ve ülkelerini, başkentlerini, bayraklarını, okyanuslarını, göllerini ve daha fazlasını öğrenmenizi sağlayan eğlenceli ve eğitici bir coğrafya oyunudur! Safari, Firefox, Chrome ve Internet Explorer dahil olmak üzere çoğu web tarayıcısının en son sürümünü çalıştıran bilgisayarınızı, telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak Seterra çevrimiçi test sitesine erişebilirsiniz.

OYUNA BAŞLA
REKLAM
REKLAM