REKLAM

İngilizce Kelime Bulma

İngilizce Kelime Bulma Oyunu Oyna

Harf kutucuklarını kelimeleri hecelemek için birleştirerek yazımınızı test edin. Harfleri birbirine bağlamak ve kelimeleri hecelemek için tıklayın ve sürükleyin. Zorlukları tamamlamanıza ve bir sonraki seviyeye ulaşmanıza yardımcı olabilecek kelimeleri bulmak için verilen harfleri ve boş alanları kullanın.

Tamamlanan her seviye için para kazanacaksınız. Bir kelime yapmanıza yardımcı olacak bir ipucuna ihtiyacınız varsa, bir ipucu için ampulün üzerine tıklayın. Kullandığınız her ipucu size bir miktar jetona mal olacak, bu yüzden onları akıllıca kullanın!

İngilizce Kelime Bulma İPUÇLARI VE Püf Noktaları

Gözlerini başka yöne çevirmek. Kendinizi belirli bir harfe takılıp kalırsanız, ekrandan bir adım uzaklaşın. Bir aradan sonra harflerin yenilenmiş bir görünümüne sahip olmak, beyninizin hangi kelimeleri algılayacağına dair yeni çıkarımlar yapmasına yardımcı olabilir.

Fazla düşünmeyin. Bulman gereken kelimelerin çoğu kısadır, bu yüzden bazı bariz bağlantıları gözden kaçırmak kolay olabilir. Elinizdeki harfleri inceleyin ve hangi kelimeleri hemen uydurabileceğinizi görün. Çoğunlukla, ilk gördüğünüz cevaplar olacaktır!

Önce uzun gidin. Uzun kelimeleri ortadan kaldırmak daha kolay olabilir. Kelimeleri aşağıdan yukarıya doğru hecelemek bazen size kısa olanların ne olduğuna dair bir ipucu verebilir. Örneğin, “yemek” kelimesini hecelerseniz, aynı harf havuzuyla “at” ve “yemek” de yapabilirsiniz.

İngilizce Kelime Bulma Oyunundan Ne Öğrendiniz?

Kelime Bulucu, diğer ücretsiz kelime oyunlarımızdan biraz farklıdır, ancak beyninizi çalıştırmak için aynı becerileri kullanır. Oyuncular verilen harflere dayalı olarak sözcükler üzerinde eğitimli tahminler yapmak için yazım ve kelime bilgisi becerilerini kullanmak zorundadır. Dil becerilerinizi, yazımınızı veya beyin gücünüzü test etmek istiyorsanız, bu oyun tam size göre.

OYUNA BAŞLA
REKLAM
REKLAM