REKLAM

Adam Asmaca 1-2-3-4 Kişilik

Adam Asmaca 1-2-3-4 Kişilik Oyunu Oyna

Amacınız, oyuncuyu aç canavardan kurtarmak için kelimeyi tahmin etmektir. Kelimenin içinde olup olmadığını görmek için her seferinde bir harf tahmin ederek boşlukları doldurun. Tahmin etmek için harfe tıklayın veya klavyenizle yazın. Doğru tahmin ettiyseniz, harf boşluklarda görünecektir. Tahtada yeterince doğru harf olduğunda kelime veya kelime öbeğini tahmin etmeye çalışın.

Kelimede olmayan bir harf seçin, bir balon açılacaktır! Dikkat edin – tüm balonlar patladığında yere düşecek ve yutulacaksınız!

Boş alanlara bakın ve kelimeyi tahmin etmeye çalışın, temayı aklınızda tutmayı unutmayın – bulmacayı çözmenize yardımcı olabilir!

Bir kelimeyi her çözdüğünüzde, kaydettiğiniz balonlar puanınıza eklenir. Meydan okumaya hazır mısınız? Zorluğu artırın ve tutunacak daha az balonunuz olacak!

ADAM ASMACA İPUÇLARI VE STRATEJİLERİ

Ünlülerinizi kullanın. Ünlülere bakmak, başlamak için iyi bir yoldur. Yalnızca 5 tane olduğundan, bazı boşlukları oldukça hızlı bir şekilde doldurabilirsiniz. Cevabı hemen tahmin etmenize bile yardımcı olabilirler. Örneğin, A harfini denerseniz ve kelime “_A_A_A” gibi görünüyorsa, yanıtın sadece bir harften BANANA olduğunu hemen tahmin edebilirsiniz.

Etaoin shrdlu. “Etaoin shrdlu” İngilizcede en çok kullanılan harfleri sıklık sırasına göre listeleyen iki kelimedir. “E” en yaygın kullanılan harftir, “t” en yaygın ikinci harftir, vb. Ünlülerinizi denedikten sonra, bu listeden birkaç harfi deneyip bunların sözcükte görünüp görünmediğini kontrol edin!

İfadeleri yıkın. Bir cümleyi tahmin etmeye çalışırken, onu parçalayın ve harflere odaklanmak yerine her kelimeye bakın. Sadece bir kelimeyi tahmin edebilirseniz, sizi sözdeki diğer kelimelere götürebilir. Ek yardım için pencerenin üst kısmındaki ipucunu da kullanabilirsiniz.

J’lerinizi ve Z’lerinizi unutmayın. J ve Z harfleri her zaman insanları ayağa kaldırır. Her ikisi de oldukça nadirdir ve bir kelimeyi veya kelime öbeğini tamamlamak için ihtiyacınız olduğunda her zaman açık değildir. En başında Z veya J olarak tahmin etmeyin, ancak oynarken bunları aklınızda bulundurun.

Adam Asmaca’da kullanılan en zor ve en yaygın kelimeleri öğrenmek yardımcı olabilir. Adam asmaca stratejinizi nasıl daha da geliştireceğiniz konusunda bazı yararlı ipuçları alın.

Adam Asmaca Oyunundan Ne Öğrendin?

Adam asmaca size yazım, kelime bilgisi ve diğer ilgili dil becerilerini öğretir. Adam asmaca, konuyla ilgili bilginizi genişletmenize de yardımcı olabilir.

OYUNA BAŞLA
REKLAM
REKLAM