REKLAM

Hedef 4

Hedef 4 Oyunu Oyna

Hedef 4 yarışması başlıyor! İki oyuncu modunda oynamak için bir arkadaş bulun. Kurallar basit, sarı veya kırmızı taşları kontrol edebiliyorsunuz ve amacınız 4’ü arka arkaya veya çapraz yapmaktır. Rakibinizin hamlelerini engelleyin ve ondan önce hamle yapın.

Kırmızı veya mavi diskleri tahtaya bırakarak sırayla alın. Parçanızı o sütuna yerleştirmek için panodaki bir alana tıklayın. Maçı kazanmak için 4 parçayı yatay, dikey veya çapraz olarak birleştirin. Daha da fazla eğlence için bilgisayara karşı veya bir arkadaşınızla oynayabilirsiniz.

Hedef 4 OYUNU İPUÇLARI VE Püf Noktaları

Kazanan alanları engelleyin. Sıra size geldiğinde, herhangi bir yönde üç diskten oluşan herhangi bir grup görüp görmediğinizi görmek için panonun etrafına bakın. Yapabiliyorsanız, o dördüncü noktayı kapatmak için parçalarınızdan birini bırakın. Alanı hemen engelleyemezseniz veya kazanan alan ikinci sıradaysa, parçanızı kazanan yerin altına düşürmemeye dikkat edin.

Merkezi kontrol edin. Dört parçadan oluşan herhangi bir yatay veya çapraz ip, tanım gereği merkez sütundan bir parça içermelidir. Bu nedenle, orta sütunu kontrol eden oyuncunun 4 parçayı birbirine bağlamak için daha birçok olası yolu vardır. Oyunun başlarında merkezde olabildiğince çok taş oluşturmak ve çizgilerinizi bunun etrafında oluşturmak iyi bir fikirdir.

Rakibinizi dikkatlice izleyin. Birkaç turdan sonra, rakibinizin stratejisini, taşlarını yerleştirme şekillerine göre tahmin edebileceksiniz. En iyi hamlenizi belirlemek için her dönüşte hareketlerini yakından izleyin. Örneğin, rakibinizin her iki tarafında açık bir alan olan iki sıra oluşturduğunu görürseniz, taraflardan birini renginizle bloke edin. Bu, hızlı bir şekilde kazanan bir sıra oluşturmalarını engelleyecektir.

Önceden planlamak. Hedef 4 çok stratejik bir oyundur. Tıpkı satrançta olduğu gibi, rakibinizi şaşırtacak bir şey bulmak için hamlelerinizi önceden planlamanız gerekecek. Planlarken rakibinizin bir sonraki hamlenize nasıl karşılık vereceğini düşünün. Tahtanın belirli bir noktasında gözünüz varsa, en iyisi rakibinizi başka bir yerde hareketlerinizi engellemeye zorlayarak onu oyalamak ve dikkatini dağıtmaktır.

Şekil 7’ye gidin. Taşlarınızı “7” dizilişinde düzenlemek kesin bir zafer anlamına gelir. İdeal olarak, yatay ve çapraz üç çizgiyi yatay çizginin sonunda iki boşlukla birleştirmeye çalışmalısınız. Bu, rakiplerinizin gözlerini yatay sıranın sonundaki o boşluğa yönlendirecek, onları bu alanı kapatmaya zorlayacak ve çapraz çizgiyi tamamlamanıza ve zaferi engellemenize olanak sağlayacaktır.

HEDEF 4 OYNAYARAK NE ÖĞRENDİN

Hedef 4 oynamak, bilişsel becerilerin yanı sıra stratejik düşünmeyi de geliştirmeye yardımcı olur. Oynarken, rakibinizi kandırmak ve yenmek için her hamlede stratejik düşünmeniz gerekir. Ayrıca rakibinizin her hamlesini hatırlayabilmeniz ve bir sonraki hamlenizin artılarını ve eksilerini hızlıca düşünebilmeniz gerekir.

Oyun kontrolleri:

Oyuncu 1 ve Oyuncu 2 sırayla “FARE” ve “SOL-TIKLAMA” kullanır.

İyi eğlenceler!

OYUNA BAŞLA
REKLAM
REKLAM