REKLAM

Among Us: Airship

Among Us: Airship Oyunu Oyna

Alışılmış çevrimiçi oyunların çoğundan bıktıysanız ve hareket özgürlüğünün ve kararlarınızın diğer insanların hayatlarını etkilediği ve her şeyin gerçek zamanlı olarak çözüldüğü gerçekten benzersiz bir şey arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Aynı zamanda hem katılımcı hem de yazar olduğunuz hikaye olan Among Us’da gerçekten ustaca bir sosyal oyun hazırladık. Oyunun konusu ve atmosferi büyük ölçüde size bağlıdır, bu yüzden Among Us oynamaya her başladığınızda, kelimenin tam anlamıyla yeni bir oyun başlatırsınız.

Bu başlığın fikri şu şekildedir. Diğer gezegenlere ulaşmak için dış uzaya uçmaya başlamak üzere olan kozmik bir gemi var. Gemideki uzay adamı ekibi zorlu ama heyecan verici bir göreve hazırlanıyor. Onlar araştırmacılar, , mekanikerler, mühendisler, pilotlar ve daha fazlasıdır. Ancak, aynı zamanda hainler de var. Ve onların kim olduğuna dair hiçbir fikrin yok. Bıraktıkları tek iz, geminin bordasındaki kanlı izlerdir. Ayrıca, bu adamlar görevi mahvetmek için ekipmanı kırmayı ve mahvetmeyi tercih ediyorlar. Sessizler, neredeyse görünmezler ve onları ekibin geri kalanından bu kadar kolay ayırt edemezsiniz. Ama her zaman bir yerdeler, boynunuzu aşağı çekiyorlar ve sizi öldürmenin yolunu arıyorlar.

Bu heyecan verici oyunda hangi rolü oynayacaksınız?
Oyun, rolleri tüm katılımcılara otomatik olarak belirler. Sahtekâr mı yoksa sıradan bir astronot mu olmak istediğinizi seçemezsiniz, ancak seçim en baştan yapılır. Ekip üyelerinin geri kalanı da sahtekarları tanıyamaz. Rolünüzle ilgili olarak görevler farklı olacaktır. Astronotlar, hepsi uzay gemisinin idaresi ile ilgili çeşitli mesleklere sahip olabilirler. Görevleri inşa etmek, yaratmak, onarmak, kontrol etmek, vs.’dir. Aksine, sahtekarların başka bir görevi daha vardır – her sahtekarın nihai amacı, astronotları kimse göremiyorken öldürmektir. Ayrıca, gemiyi hızlı bir şekilde kırmanın en iyi yolunu bulmak için gemideki zayıf noktaları araştırmaları gerekir.

En ilginç kısım: bir sahtekara oy vermek
Bu genellikle bir sahtekâr tarafından sessizce öldürülen bir astronotun ölümüdür. Sahtekarların bıçakları vardır ve rakibi öldürebilecekleri en iyi anı yakalamaya çalışırlar. Bu nedenle, astronotların oda veya koridor gibi izole bir yerde tek bir oyuncuyla (özellikle çok güvenmediğiniz oyuncuyla) yalnız kalmaları önerilmez. Muhtemelen sizi bilinçli olarak bu yere götürdüler ve sizi öldürmeyi planlıyorlar. Yani, ceset gemide bulunduğunda, tüm oyuncular bir araya gelerek oylama yaparlar. Bir takımdan birinin sahtekar olduğu hakkında önerilerde bulunurlar. Her üye, kendisi dahil herhangi bir başka üyeye karşı oy kullanabilir. Eğer bir sahtekârsan, uzay adamlarını istediğin gibi kandırabilirsin. En fazla oy alan kişi bir aydınlatıcıdan atılıyor. Sahtekarlar ve astronotlar, gerçek doğalarını ortaya çıkaracak ve siz ve yoldaşlarınızın onu doğru yerde suçlayıp suçlamadığınızı gösterecek olan cezaya farklı tepki verecekler.

OYUNA BAŞLA
REKLAM
REKLAM